Prawo rodzinne Tarnowskie Góry, Miasteczko Śląskie, Piekary Śląskie

Kancelaria Adwokacka Adwokat Karoliny Rudlickiej-Najuch świadczy kompleksowe usługi prawne z zakresu prawa rodzinnego. Jeżeli chodzi o specjalistyczne porady prawne Tarnowskie Góry ul. św. Jana 12a to miejsce, w którym można skorzystać z pomocy doświadczonego adwokata rodzinnego.

Adwokat prawa rodzinnego — profesjonalna pomoc w sprawach rodzinnych

Dlaczego podczas spraw rodzinnych w sądzie nie powinno zabraknąć adwokata?

Prawo rodzinne, to nie tylko sprawy rozwodowe, lecz również te dotyczące ustalenia lub zaprzeczenia ojcostwa, ograniczenia lub pozbawienia władzy rodzicielskiej czy ustalenia alimentów. Doświadczony Adwokat pomaga spojrzeć na wszystkie ważne kwestie w obiektywny sposób. Ustala, jak powinien przebiegać proces i upewnia się, że żadne argumenty drugiej strony nie będą w stanie nas zaskoczyć. Jeżeli chcą Państwo znaleźć adwokata dobrze znającego prawo rodzinne w Tarnowskich Górach zachęcam do skorzystania z moich usług.

Kancelaria Adwokacka świadczy usługi zastępstwa procesowego w sprawach rodzinnych m.in. o:

 • rozwód, separację, unieważnienie małżeństwa przed sądami powszechnymi we wszystkich instancjach;
 • uznanie, ustalenie lub zaprzeczenie ojcostwa lub macierzyństwa;
 • alimenty na dzieci;
 • alimenty na małżonka;
 • ustalenie kontaktów z dzieckiem;
 • pozbawienie władzy rodzicielskiej;
 • ograniczenie władzy rodzicielskiej;
 • podział majątku wspólnego małżonków;
 • zarząd majątkiem dziecka;
 • ubezwłasnowolnienie całkowite lub częściowe;
 • ustanowienie kurateli;
 • przysposobienie.

Adwokat rozwodowy Tarnowskie Góry - porady rozwodowe

Gdy między małżonkami nastąpił zupełny i trwały rozkład pożycia to każdy z nich może żądać rozwiązania małżeństwa przez rozwód. Sprawy rozwodowe rozpatrywane są przez sądy cywilne a samo postępowanie rozwodowe jest jednym z najbardziej skomplikowanych - zarówno pod względem emocjonalnym, jak i proceduralnym. Rozwód jest ciężkim przeżyciem dla wszystkich stron. Sprawa rozwodowa jest sprawą wiążącą się z bardzo silnymi emocjami i nie raz towarzyszą jej konflikty i sprzeczne interesy małżonków. W takich sprawach powinien być obecny adwokat rozwodowy, dlatego warto skorzystać z profesjonalnej obsługi prawnej.

Przed podjęciem decyzji o złożeniu pozwu warto zasięgnąć porady prawnej u Adwokata. Adwokat od rozwodów Karolina Rudlicka-Najuch pomoże sporządzić pismo procesowe, prawidłowo określić żądania pozwu oraz skomplementować niezbędne dokumenty. Doświadczony i zaangażowany adwokat, dysponujący szeroką wiedzą z zakresu prawa rodzinnego, pozwoli zwiększyć szanse na korzystne rozstrzygnięcie. Kancelaria oferuje prowadzenie rozwodów na każdym etapie postępowania, w tym rozwodów z orzeczeniem o winie i za porozumieniem stron.

Pomoc prawna z zakresu spraw o rozwód obejmuje m.in.:

 • udzielenie porady prawnej w sprawie rozwodu;
 • przygotowanie akt sprawy i sporządzenie pozwu o rozwód;
 • prowadzenie negocjacji w imieniu Klienta ze stroną przeciwną;
 • reprezentowanie Klienta przed sądem w sprawach o rozwód i udział w rozprawach.

Mając na uwadze dobro Klienta, w tych sytuacjach kiedy jest to możliwe, Adwokat dąży do zawarcia porozumienia między małżonkami aby proces rozwodowy trwał jak najkrócej a sąd dokonał podziału majątku.

Jeśli zatem szukasz doświadczonego prawnika od rozwodów to zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z ofertą naszej Kancelarii. Adwokat Karolina Rudlicka-Najuch od lat zajmuje się udzielaniem porad prawnych, przygotowywaniem pism procesowych a także reprezentowaniem Klientów przed sądami rodzinnymi (m.in. w Miasteczku Śląskim).

Prawnik od alimentów

Adwokat Karolina Rudlicka-Najuch, specjalizująca się w prawie cywilnym i rodzinnym pomaga rozwiązywać problemy rodzinne, w tym te dotyczące alimentów. Alimenty są to regularne, obligatoryjne świadczenia najczęściej na rzecz członków rodziny, polegające na dostarczaniu środków utrzymania, a w miarę konieczności także środków wychowawczych.

Kancelaria oferuje kompleksową pomoc w sprawach dotyczących przyznania alimentów, zmianą ich wysokości czy uchyleniem obowiązku alimentacyjnego. Nasi Klienci mogą liczyć na profesjonalne doradztwo adwokata od alimentów przy przygotowywaniu pozwu alimentacyjnego i reprezentację na etapie postępowania sądowego.

Wysokość alimentów na dzieci czy też inną osobę jest ustalana w postępowaniu sądowym. Adwokat ułatwi zdobycie środków niezbędnych do życia, które nam się należą zgodnie z przepisami prawa. Z usług prawnika od alimentów warto skorzystać zawsze wtedy, gdy sprawa jest skomplikowana. Z jego pomocą można starać się między innymi o podwyższenie alimentów na dziecko lub obniżenie alimentów na dziecko.

Adwokat - kontakty z dzieckiem

Uregulowanie kontaktów z dzieckiem (kontakty z dzieckiem) niekiedy bywa problematyczne. Zdarzają się bowiem sytuacje w których jeden z rodziców utrudnia drugiemu na przykład widywanie dziecka. W Kancelarii Adwokackiej bardzo często spotykamy się ze sprawami o ustalenie kontaktów z dziećmi. Wbrew pozorom nie są to łatwe sprawy – zwłaszcza, jeśli dotyczą bardzo małych dzieci. Wszczynane są wówczas, gdy rodzice małoletniego żyją w rozłączeniu, a dziecko na stałe zamieszkuje u jednego z nich, np. wskutek orzeczenia rozwodu czy też zakończenia związku rodziców dziecka.

Z wnioskiem o uregulowanie kontaktów może wystąpić rodzic, przy którym mieszka dziecko, i który chciałby, aby kontakty drugiego rodzica odbywały się regularnie. Również rodzic, który chce spotykać się z dzieckiem a jest mu to utrudniane lub chciałby ustalić szczegółowo zasady, terminy i miejsce spotkań może wystąpić z takim wnioskiem. W sprawach o kontakty z dzieckiem pomocne może okazać się wsparcie adwokata, który pomoże przygotować właściwe pisma do sądu oraz sformułować odpowiednie roszczenia.

Adwokat rodzinny i jego rola w postępowaniach

Jako Adwokat rodzinny z dużym doświadczeniem zdaję sobie sprawę, że wszelkie kwestie dotyczące naszych najbliższych budzą silne emocje. Sprawy sądowe są tym trudniejsze, że podczas ich trwania omawiane są często sytuacje z prywatnego życia, którymi nie zawsze chcemy się dzielić. Jednakże jest to istotne, albowiem rozstrzygnięcie sporu może mieć kluczowe znaczenie dla dalszego życia całej rodziny. W niektórych przypadkach proces staje się tak trudnym doświadczeniem dla stron, że nie jest możliwe, aby obiektywnie spojrzały one na dany problem.

Często jestem świadkiem zachowania stron w sądzie, które na skutek towarzyszących im emocji nie są w stanie racjonalnie bronić swoich racji lub robią to zbyt nerwowo, zapominając o istotnych dla rozstrzygnięcia sprawy szczegółach. Warto pamiętać, że ponowne przesłuchanie stron czy świadków może nie być możliwe, a sąd orzeka na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego. Dlatego tak ważne jest chłodne spojrzenie na sprawę przez profesjonalistę oraz jego stałe wsparcie w czasie trwania procesu, które w efekcie pozwoli na korzystne zakończenie postępowania.

Porady z zakresu prawa rodzinnego w Tarnowskich Górach — gwarancja dyskrecji i skuteczności

Jako że na sali sądowej podczas spraw rodzinnych często poruszane są bardzo intymne, prywatne kwestie, zapewniamy delikatność oraz wyrozumiałość. Wyróżniam się profesjonalnym podejściem, które oprócz skupienia się na zagadnieniach z zakresu prawa rodzinnego, oznacza także empatię. Dzięki temu, że rozumiem emocje towarzyszące Klientom, potrafimy im lepiej doradzić, jak zachowywać się w sądzie i na co się przygotować. Wbrew pozorom wizerunek, jaki stworzy każda ze stron na rozprawie, również ma wpływ na końcową decyzję sądu.

Podczas każdej rozmowy staram się zbudować zaufanie między Klientem i adwokatem. Sprawia ono, że rozmowa o prywatnych problemach przychodzi dużo łatwiej, a prawnik może dzięki temu poznać więcej szczegółów, które często okazują się pomocne w trakcie trwania rozprawy. Jako profesjonalistka nie oceniam decyzji Klientów — zależy mi na tym, aby każdy czuł się komfortowo, dlatego skupiam się na osiągnięciu zamierzonych celów. Sprawy rodzinne w mieście Tarnowskie Góry, Piekary Śląskie, Radzionków i Miasteczko Śląskie to jeden z obszarów działalności Kancelarii Adwokackiej. Kancelaria zaprasza do kontaktu.